Warsztaty zielarskie

  1. Stokrotki i plecionki – czy znasz dobroczynne właściwości stokrotki? Te pospolite kwiatuszki mają setki zastosowań! W kuchni, w apteczce, w kosmetyczce, na surowo, w oleju i maści.. jeśli chcesz przyjrzeć się bliżej tym ślicznotkom i ich bogactwu dla naszego zdrowia i urody zapraszamy na warsztaty stokrotki i plecionki, na których można też nauczyć się jak ze starych skrawków materiałów zrobić piękne dekoracje do słoiczków, oczywiście stokrotkowe!
  2. Chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko – czyli muzyczne warsztaty, na których uczymy się śpiewu, wykonujemy instrumenty, ale także.. dowiadujemy się o niezwykłych, leczniczych właściwościach ziół – farbownika lekarskiego, który zachwyca nas kolorem lazurowego nieba oraz dziewanny – niezawodnej, żółtej przyjaciółki leczącej struny głosowe. Dziewanna przez najdawniejszych zielarzy nazywana była „lekarstwem śpiewaków”. Na warsztatach wykonujemy instrumenty muzyczne oraz chcemy podarować sobie nawzajem „trochę słońca” – wspólnym śpiewem, uśmiechem oraz tym, co znajdziemy na okolicznych łąkach i trawnikach.
  3. Makowe warsztaty czyli polskie klimaty – opowieści o maku – kwiatku, który swoim kolorem przypomina nam o naszej ojczyźnie – a swoimi właściwościami może pomóc każdemu dziecku, każdej mamie i każdemu tacie – każdej polskiej rodzinie! Leczy bezsenność, problemy skórne.. ponoć kiedyś kąpano w płatkach maku niegrzeczne dzieci, a kobiety barwiły nim sukienki na czerwony, makowy kolor. Pogawędka o maku oraz jego zastosowanie w kosmetyce i kuchni – czyli jak wykorzystać mak w każdym polskim domu.

Więcej na profilu na FB: https://www.facebook.com/hildegarnia